Kurs przygotowujący do egzaminu na patent strzelecki -LIPIEC 2024

Kurs przygotowujący do egzaminu na patent strzelecki

Patent strzelecki to etap, którego nie sposób przeskoczyć ubiegając się o pozwolenie na broń do celów sportowych, a gąszcz przepisów, regulacji, a także technicznych aspektów związanych z posiadaniem broni palnej może chwilami odstraszać początkujących strzelców. Dlatego korzystając z lat doświadczenia w prowadzeniu treningów strzeleckich i pracy z osobami ubiegającymi się o pozwolenie przygotowaliśmy ofertę solidnych zajęć, które pomogą przygotować się do zdania egzaminu.

Aby się zapisać kliknij TUTAJ

Kurs obejmuje:

 • Zajęcia teoretyczne:
  13 lipca od 9:00 do 16:00 w salce konferencyjnej hotelu Green Hill (Gdynia, ul. Inżynierska 114)

lub w formie dostępu do nagrania wykładu.

 • Zajęcia praktyczne*:
  Trening I: 14 lipca od 10:00 do 14:00
  lub 19 lipca od 10:00 do 14:00
  Trening II: 19 lipca od 14:00 do 18:00
  lub 21 lipca od 10:00 do 14:00

na Strzelnicy PLAYGROUND (Gdynia, ul. Bernadowska 24)

*kursant sam wybiera odpowiadające mu terminy, tzn. dobiera je tak, by jeden raz uczestniczyć w treningu I i jeden raz w treningu II

Cena całego kursu: 750 zł

W trakcie zajęć teoretycznych uczestnicy zostaną zaznajomieni z podstawowymi zagadnieniami wymaganymi do zdania części teoretycznej egzaminu na patent strzelecki.

W poszczególnych blokach tematycznych omówimy między innymi:

 • Przepisy regulujące posiadanie broni w Polsce (m.in. Ustawa o Broni i Amunicji)
 • Przepisy sportowe – Ustawa o Sporcie, przepisy ISSF, konkurencje i dyscypliny
 • Przebieg egzaminu na patent
 • Zasady i przepisy związane z bezpieczeństwem na strzelnicy.
 • Obrona konieczna i stan wyższej konieczności.
 • Budowa i zasada działania broni – automatyka.
 • Pistolety, karabiny strzelby – charakterystyka podstawowych rodzajów broni.
 • Amunicja – coś więcej niż tylko boczny i centralny zapłon – podstawy balistyki.
 • Pierwsza pomoc w najczęstszych sytuacjach nagłych na strzelnicy (i nie tylko) – zajęcia z ratownikiem medycznym.

Wychodzimy z założenia, że wiedzę najlepiej przyswaja się mogąc dotknąć i poznać samemu, także nie nastawiajcie się tylko na oglądanie slajdów. Na części teoretycznej będzie też broń i inne fajne rzeczy.

Część praktyczna obejmuje 2 treningi, podczas których kursanci przećwiczą wszystkie trzy dyscypliny strzeleckie. Skupimy się na zbudowaniu solidnych podstaw umożliwiających bezproblemowe zdanie części praktycznej egzaminu.

Treningi obejmują:

 • Strzelanie z pistoletu sportowego
 • Strzelanie z pistoletów i karabinków pneumatycznych
 • Strzelanie ze strzelby

  Cena kursu obejmuje łącznie 100 sztuk amunicji .22lr, 10 sztuk amunicji 12/70 oraz śrut do pistoletów i karabinków pneumatycznych.

Do tego mnóstwo ćwiczeń bezstrzałowych oraz zajęcia techniczne poświęcone budowie i funkcjonowaniu konstrukcji strzeleckich. Każdy kursant rozłoży podstawowe typy broni, by po zakończonym kursie był nie tylko w stanie zaliczyć egzamin, ale posiadał także praktyczną wiedzę przydatną w codziennym życiu posiadacza broni.

W przerwach w strzelaniu usiądziemy także i rozwiążemy prawdziwe testy egzaminacyjne z patentu strzeleckiego!

Dlaczego warto?

 • Doświadczeni prowadzący – uczymy z praktyki popartej mnóstwem przyswojonej i przepracowanej wiedzy
 • Kompleksowe przygotowanie – to nie jest kurs, na którym po prostu sobie postrzelasz – naszą misją jest, by nasi absolwenci byli od razu gotowi do zdania egzaminu na patent za pierwszym podejściem!
 • Materiały edukacyjne – po zakończeniu zajęć otrzymasz dostęp do paczki materiałów, które pomogą Ci w dalszej nauce i przygotowaniach do egzaminu.
 • Możliwość zadawania pytań – będziesz mieć okazję pytać prowadzących o wszelkie wątpliwości. Kwestie prawne i ich przełożenie na rzeczywistość są często zawiłe. Z własnego doświadczenia postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Uczestnikom podczas części teoretycznej i praktycznej zapewniamy kawę, herbatę i jakieś ciastko. Można się we własnym zakresie zrzucić na pizzę.

UWAGA: Kurs jest oficjalnym kursem KSS Garda. Zapraszamy także osoby z innych klubów, jednak zwracamy uwagę, że klub strzelecki, do którego należysz może mieć własną politykę dopuszczania swoich klubowiczów do egzaminu na patent. Możemy wydać zaświadczenie o uczestnictwie w naszych zajęciach, jednak nie możemy zagwarantować, że Twój klub je uhonoruje. W razie pytań skontaktuj się z biurem swojego klubu.

Główny prowadzący: Mateusz Duszyński

Kontakt z prowadzącym zajęcia:

szkolenia.md@gmail.com

Tel. 664548297